Döksan Basınçlı Döküm ve Mak. San. Tic. Ltd. Şti., 1976 yılında, o sırada Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi olan Esat Dolgun tarafından “Zedo” adı ile otomotiv yan sanayi sektöründe hizmet vermek amacıyla bir aile şirketi olarak kuruldu.

1976 yılından bu yana sanayi sektöründe yer alan Döksan,  1988 yılından itibaren alüminyum yüksek basınçlı istekleri döküm alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. CNC ve tesviye gibi yan hizmetleri de müşterilerinin doğrultusunda sunarak hizmetlerine devam etmektedir.

Döksan Döküm, serüvenine 1989 yılında Kurtköy’de kurulan 3500 m2 ’lik fabrikada başlamıştır. 2007 yılında ise TOSB Organize Sanayi Bölgesi’nde çağın gerekliliklerine uygun olarak son teknoloji makinelerle donatılan 7500 m2 ’lik yeni Döksan tesisine geçiş yapılmıştır. Bu sayede Döksan tesisindeki ihracat ve üretim kapasitesi %100 artarken, 1990 yılından itibaren ağırlık ihracat üzerine verilmiştir.

Döksan Döküm; kurucusunun, kuruluş sırasında üniversite öğrencisi olması sebebi ile mühendislik fakültesinde okuyan üniversite öğrencilerine çeşitli imkânlar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ücretli staj, çalışma olanakları ve tez çalışma konusunda sunduğu imkânlarla üniversiteler ile yakın ilişkiler kurmaya devam etmektedir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Döksan - Yüksek Basınçlı Alüminyum Döküm

Bilgi Alın

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurabilirsiniz. Uzmanlarımız size en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. GÖNDER